Scaler

Zařízení sloužící pro konverzi videosignálu někdy i audiosignálu. V digitálním kině jde zejména o konverzi např videosignálu z DVD, VHS, BETA (PAL) do 2K nebo 4K, tedy aby bylo možné přehrávat filmy z periferních videozařízení na DCI projektoru. Dále například umožňují změnu zobrazovací frekvence, např. při příjmu NTSC videoignálu, je třeba tento převést do frekvence, kterou umí projektor a to 24 oken za skundu (jinak by docházelo k "trhání" obrazu). Scalery také umí "odstranit" HDCP ochranu používanou například u HD satelitních receiverů.

Další funkcí je tzv. switchnig, neboli přepínání, to znamená, že můžete zapojit všechny své externí videozařízení a pouze přepnutím na scaleru určovat z jakého zařízení půjde signál do projektoru.

Výrobci projektorů většinou nabízejí svůj vlastní scaler, ale existují i univerzalní, většinou levnější varianty. U výběru scaleru je třeba vědět, jaké signály budeme potřebovat převádět, a dle toho vybírat adekvátní scaler. Ne všechny scalery umí vše co potřebujete.

http://en.wikipedia.org/wiki/Video_scaler

Nejčastěji používané scalery:

Barco ACS 2048 

Christie Cine-IPM 2K

Kinoton DMS HD Digital Media Scaler

Gefen AV Cinema Scaler Pro I

Kramer