DCI Servery

Zařízení, sloužící pro přehrání digitálních filmů ve formátu DCP. Jde o velmi výkonné multimediální počítače s diskovým polem, zalohovanými zdroji a s velmi kvalitním zabezpečením uloženého obsahu. Obsah je zabezpečen standardem FIPS 140, v tuto chvíli je vyžadován level 3 tohoto standardu, tedy FIPS 140-3. Všechny servery jdou nastavovat a ovládat pomocí připojeného PC nebo notebooku..

V ČR jsou nainstalovány tyto značky serverů (z důvodu častých aktualizací a nových verzí je popisován aktuální model serveru):

Dolby, v kinech zavedená značka. Server nabízí úložný prostor 1300GB (cca 10 celovečerních filmů). Český autorizovaný dodavatel firma Audiomaster provádí navýšení kapacity na 2000GB. Server přehrává filmy pouze v rozlišení 2K. Nemá dotykový ani jiný display. Nepodporuje připojení HDD rozhraním eSATA. Není lokalizován do českého jazyka. Podporuje všechy současné 3D systémy.

DOREMI, dle výrobce světově nejrozšířenější server. Kapacita více než 2000GB v RAID 5 poli. Server umí přehrát také filmy v 4K rozlišení. Možné ovládání přes dotykový display. Dle autorizovaného dodavatele v ČR firmu Av Media, je možné na vyžádání dodat rozhraní eSATA. Server je lokalizován do českého jazyka. podporuje všechny současné 3D systémy.

SONY, není dodáván samostaně, ale jako součást projektoru SONY CineAlta 4K. Nabízí úložný prostor 1000GB. Server přehrává veškerý obsah v rozlišení 4K. Celý projektor se serverem je ovládán dotykovým displayem. Nepodporuje eSATA. Není lokalizován do českého jazyka. Podporuje pouze RealD 3D systém pomocí objektivového konvertoru.

QUBE, prukopník digitálních serverů v ČR. Dle autorizovaného dodavatele v ČR firmy XCData má úložnou kapacitu více než 2000GB a bude rozšiřitelný na přehrávání filmů v rozlišení 4K. Ovládání externím boxem bez dotykového displaye. V základní konfiguraci obsahuje eSATA rozhraní. Je kompletně lokalizovaán do českého jazyka. Podporuje všechny současné 3D systémy.

XDC Cinestore Solo G3, servery, kterými jsou vybaveny multiplexy Palace Cinemas. Z dostupných materiálů nejde zjistit aktuální konfigurace. V každém případě podporuje 3D systém MasterImage. V základní konfiguraci má eSATA rozhraní. O aktualizovaný Data sheet jsem již požádal výrobce.

Mimo ČR se dá potkat ještě několik dalších serverů:

KODAK, GDC, Avica. QuVIS.