Palace Cinemas (5)

Pro udržení přehledu dopisuji tento řetězec multiplexů.

http://www.digitalnikino.cz/node/167

Palace Cinemas expanduje do krajských měst

Jak už částečně proběhlo regionálním tiskem, společnost Palace Cinemas se jako třetí po CineStaru a Cinema City rozhodla expandovat i do krajských měst České republiky. Náš portál digitalnikino.cz o tom osobně informoval generální ředitel Palace Cinemas, David Horáček. Měly by tak během příštích dvou let vyrůst tři nové multiplexy v Liberci, Ostravě a Ústí nad Labem.

Ve všech třech městech si bude Palace Cinemas konkurovat s již provozovanými multiplexy sítě CineStar. V Ústí nad Labem není zatím v provozu žádné multikino, ale to by se mělo změnit ke konci tohoto roku otevřením již zmíněného CineStaru.

V souvislosti s nestabilním odbobím hospodářské krize se zároveň s nejvyšší pravděpodobností prodlouží plán společnosti Palace Cinemas s přechodem na 100% digitální projekci. Dle slov Davida Horáčka je připraven plán na zbudování již plně digitálních multiplexů v krajských městech, avšak pokud filmoví distributoři do té doby nepřejdou na plně digitální content, bude nutné i v těchto nových multiplexech instalovat klasickou 35 mm filmovou projekci.