Bohemian Rhapsody má již v ČR 1,5 miliónu diváků

Úspěšné tažení filmu Bohemian Rhapsody napříč  českými kiny nadále pokračuje. Těsně před Silvestrem přivítal milióntého diváka a o tomto víkendu jich oficiálně přibylo dalších půl miliónu. Návštěvnost filmu neohrozily ani novější úspěšné divácké tituly, ani pirátské kopie, které již unikly na internet. Je to dobrá zpráva o českých divácích. Více v našem článku...

Podle výsledků návštěvnosti Únie filmových distributorů vydané včera, tedy 18. února 2019, dosáhl snímek celkového počtu diváků od premiéry, 1. listopadu 2018, 1.516.934. A stále se drží v první desítce nejnavštěvovanějších filmů. Minulý týden skončil na páté příčce. V podstatě jediným konkurentem se mu v těchto dnech stává česká komedie Ženy v běhu, kterou za tři týdny v kinech vidělo bez mála 580 tisíc diváků, přesně 578.627.

Jednotliví provozovatelé kin hovoří o tom, jak vždy na měsíc dopředu naprogramují několik představení Bohemian Rhapsody a během dvou až tří dnů mají všechna komplet vyprodaná. Tato pozitivní situace trvá i po té, co se na internetu již objevily pirátské kopie tohoto filmu. Je to dobrá zpráva o českých divácích, že si film chodí do kin i opakovaně užít, protože zde mají velké plátno a kvalitní zvuk. Menší televizor nebo malý displej počítače, tabletu nebo ještě hůř, malinkého smartphonu, jim nikdy takový zážitek nedokáže poskytnout.

Oficiální datum vydání Bohemian Rhapsody na DVD, Blu-ray a UHD Blu-ray bylo pro Česko stanoveno na 6. března, tedy již za dva týdny. Myslím si, že i po tomto datu se provozovatelé kin nebudou muset o návštěvnost bát a že se druhého miliónu do léta určitě dočkáme. Naopak. Pokud budou nosiče DVD a Blu-ray k dispozici i pro veřejné projekce E-Cinema, začnou titul hrát i malá kina a hlavně v letních měsících kina letní, kde by se tento titul mohl stát největším letním šlágrem. Zatím ale zůstaneme nohama na zemi, neboť distributor optických disků pro Home Cinema, společnost Bontonfilm, Bohemian Rhapsody v nabídce pro veřejné projekce z DVD a BD nemá.

autor: Ondřej Beck