Druhý sál kina Mír Krnov

S větším zpožděním jsme získali fotografie druhého artového sálu, který byl zprovozněn již loni, 1. června, v kině Mír v Krnově. Místní kino proslavil již tradiční festival 70 mm filmů, který se zde koná každý rok v dubnu. Ale v běžném provozu i zde řešili pestrost nabídky filmových titulů pro diváky. A z toho už byl jen krůček k malému sálu, který vznikl přestavbou dříve méně využívaných prostor v zázemí kina. Více v našem článku...

 Druhý artový "sálek" má kapacitu jen 20 míst. Ale splňuje standard DCI. Vybavil jej integrátor kina, společnost CINE-servis a k instalaci použil projektor NEC NC1000C s vestavěným kinoserverem NEC NP-90MS02 jako médiablokem s diskovým polem o celkové kapacitě 2 TB. 3D stereoskopický systém se samozřejmě do artových sálů neinstaluje, takže jej nemůžeme očekávat ani zde. Zvuk si diváci užijí v 7.1 zvukových kanálech. 

Malý artový sál si okamžitě našel svoje místo. Mohou se zde nasazovat jak reprízy, tak se mohou uvádět i artové a klubové snímky, pro které je kapacita sálu zcela dostačující. 

V letních měsících si pak malý sál dává přestávku a projekční technika se stěhuje do místního letního kina.

Za fotografie děkujeme Pavlovi Tomeškovi, vedoucímu kina Mír v Krnově.

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Mír v Krnově
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI 
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI