Modrý laser hraje v Hustopečích

Městské kino v Hustopečích si také muselo ujít ke své finální digitalizaci ve standardu DCI notný kus cesty. První zmínky o nutnosti digitalizovat ve standardu DCI nalézáme v místních médiích už v roce 2012. Kulturní zařízení si ale muselo ještě pár let počkat. Až do 16. března 2019, kdy bylo otevřeno jako víceúčelový sál určený pro promítání filmů a divadlo. Více v našem reportu...

 Obyvatelé Hustopečí si dlouhou dobu stěžovali na horší podmínky v místním společenském domě, ve kterém sál neodpovídá parametrům pro oblíbená zájezdová divadelní představení a stejné výtky bylo možné slyšet i ze strany hostujících divadelních souborů. Rekonstrukcí původního kina se tak vyřešily hned dva problémy. 

Integrátor kina, společnost D-cinema s.r.o., která má zároveň velké zkušenosti s úpravami, rekonstrukcemi a budováním víceúčelových sálů v rámci svého projektu Dstage, nainstalovala do sálu projektor NEC NC1201L pracujícím s projekčním světlem na bázi modrého laseru a fosforového filtru. Jeho součástí je jako mediablok i integrovaný kinoserver NEC NP-90MS02 s kapacitou diskového pole 2 TB. Zvuk pro filmy je v sále k dispozici 7.1. 3D systém nebyl instalován žádný.

Zároveň v zákulisí vzniklo i potřebné zázemí pro divadelní soubory.

Ve veřejné části pro návštevníky je nově k dispozici předsálí s kavárnou a v prvním poschodí i menší přednáškový sál, který se jako E-Cinema může využít i na projekci filmů.

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Hustopeče
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI 
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI