Praha má úplně nové jednosálové kino, Edison FilmHUB

Praha má od této soboty úplně nové jednosálové kino, přímo v centru města a v objektu, který dříve sloužil jako trafostanice. Najdeme jej v Jeruzalémské ulici naproti parku kostela Svatého Jindřicha a Svaté Kunhuty. Paradoxně 80 metrů od budovy, ve které sidlilo ředitelství Československého filmu a později Krátkého Filmu Praha. Více v našem článku...

Původní účel objektu, trafostanice, se promítl i do názvu kina, Edison FilmHUB. Trafostanici navrhl architekt F. A. Libra a byla vzbudována pro Elektrické podniky na konci dvacátých let minulého století. Architektem přestavby do podoby kina byl Ateliér Ladislava Lábuse.

Průčelí kina Edison FilmHUB. Zdroj obrázku: filmeurope.cz

Vlastní sál vybavil integrátor, rodinná firma KES, projektorem Barco DP2K-12C s integrovaným kinoserverem Barco Alchemy s celkovou kapacitou diskového pole 4 TB. Zvukový systém je zde Dolby Surround 7.1 postavený na procesoru Dolby CP750, koncových zesilovačích Crown DSi a s reprosoustavami značky JBL. Plátno bylo instalováno značky Harkness Matt Plus s mini perforací pro průzvučnost o šíři 5 a výšce 2,1 metru.

Hlediště kina Edison FilmHUB. Zdroj obrázku: filmeurope.cz

Provozovatel kina, distribuční společnost Film Europe,  připravil dramaturgický profil kina výhradně na nezávislou evropskou tvorbu. Proto ani neočekáváme, že by byl sál vybaven i 3D stereoskopickým systémem. Vstupné se pohybuje v intervalu od 140 do 150 korun. Ve všední dny kino zahraje pět, o víkendech dokonce šest představení za den. Do budoucna bude web kina doplněn i o VOD internetovou videopůjčovnu.

autor: Ondřej Beck

Děkuji za zaslané údaje vedoucímu kina Edison FilmHUB, panu Janu Papicovi.

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Edison FilmHUB
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI 
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI