Bystřice pod Hostýnem startuje DCI s novým typem projektoru i audioprocesoru

 Bystřice pod Hostýnem uzavřela v těchto dnech aprobaci svého nového projekčního setu ve standardu DCI pro svoje místní kino Sušil ve Fričajově ulici. Poprvé se v Česku představuje jak jediný typ malého laser-fosforového projektoru značky Christie, tak i zcela nový model audio procesoru Dolby. Více v našem článku...

Integrátor kina Sušil, společnost AV MEDIA, dodal do kina Sušil jediný typ laser-fosforového projektoru, který společnost Christie nabízí. Jinak tento výrobce má ve svém portfoliu buď projektory s lampami, jako zdrojem projekčního světla, nebo již se sadou RGB laserů. Projektor je určen pro menší sály s plátnem do šířky 10,6 metru, nese označení CP2208-LP a využívá DLP čipy menších rozměrů jen 0,69", které výrobce označuje S2K. 

Jediný laser-fosforový projektor z nabídky firmy Christie, CP2208-LP. Zdroj: Christiedigital.com

Poprvé na našem území je instalován i zvukový procesor Dolby CP950 pro 7.1 zvukový systém. CP950 je nástupcem procesorů CP750 a je základně určen pro konfiguraci 7.1 zvukových kanálů, správně bychom měli označovat systém Dolby Surround 7.1. Avšak lze přikoupit hardwarový modul s licencní a procesor Dolby CP950 rozšířit o formát Dolby ATMOS.

Nový model procesoru Dolby CP950. Zdroj: Dolby.com

V kině Sušil nebyl instalován žádný 3D obrazový stereoskopický systém.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Sušil v Bystřici pod Hostýnem
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI 
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI