Další sál s Dolby ATMOS v České republice

V nejbližších dnech bude zprovozněn v pořadí 17. kinosál přístupný široké veřejnosti v České republice, jež je vybaven 3D zvukovým systémem Dolby ATMOS. Nehledejme jej v Praze ani ve velkých krajských městech. Nehledejme jej ve velkých multiplexech. V pořadí se jedná o páté jednosálové kino, které se tentokrát nachází ve dvacetitisícovém okresním městě. Čtěte náš článek dál a dozvíte se, kde kino najdete...

Tím v pořadí pátým jednosálovým kinem, které se pyšní systémem Dolby ATMOS, je Vysočina ve Žďáru nad Sázavou. Kino změnilo integrátora i provozovatele. Nyní se o provoz stará samotné město se svojí příspěvkovou organizací KULTURA ŽĎÁR.

Integrátorem kina je nyní pražská společnost KES, která zde představuje svoji úplně první instalaci systému Dolby ATMOS. Instalace byla pak finálně nastavena a schválena certifikovaným technikem přímo z firmy Dolby.

Základem instalace je procesor Dolby CP850. Pro sál kina Vysočina bylo naprojektováno celkem 40 aktivních reprosoustav každá extra napájená svým výstupem přes koncový zesilovač. Reprosoustavy za plátnem jsou napájeny zesilovači Crown, surroundové reprosoustavy pak napájí dva vícekanélové zesilovače přímo od firmy Dolby. Reprosoustavy jsou značky JBL a subwoofery KCS. 

Do uzávěrky tohoto článku ještě nebyl znám program promítání filmů v systému Dolby ATMOS.

Autor: Ondřej Beck

Následují fotografie, za které děkuji Petru Haškovcovi z firmy KES:

Relevantní odkazy:
Oficiální webové stránky kina Vysočina ve Žďáru nad Sázavou
Mapa kin s Dolby ATMOS v České republice