Osmnáctý Dolby ATMOS v ČR se zítra rozezní v Kolíně

 V pořadí osmnáctá instalace 3D zvukového formátu Dolby ATMOS se zítra rozezní ve velkém sále Kina 99 v Kolíně. Jde, jak bylo uvedeno v nadpisu, v pořadí o osmnáctou instalaci tohoto zvukového systému ve veřejném kinosále v České republice a v pořadí o šestou instalaci mimo multiplexy. Čím se liší instalace v Kolíně od ostatních kin, čtěte v našem reportu...

V kolínském Kině 99 jsou na obou sálech nainstalovýny projektory zn. Sony a na velkém sále ještě starší model Sony SRX-R320. DCI projekční technologie Sony se v dřívějšku vyznačovala nekompatibilitou s jinými kinoservery. Musela používat pouze vlastní, což byl v případě SRX-320 model Sony LMT300. Ten ovšem nepodporoval výstup do zvukového procesoru Dolby CP850 pro formát Dolby ATMOS.

Proto se muselo provést v Kolíně řešení a sice v podobě přídavného modulu Sony SI-R320, který umožnil připojit kinoserver Doremi IMB Show Vault. Ten je již plně kompatibilní  s formátem Dolby ATMOS. Toto řešení zde provedla integrátorská společnost AV MEDIA, která zde 3D zvukový formát Dolby ATMOS nainstalovala.

Prvním filmem ve formátu Dolby ATMOS, který kolínské publikum v Kině 99 uslyší, bude v pondělí, 16. prosince od 19:30, film Le Mans '66. Další představení proběhne v pátek od 19:30 a sice očekávaný konec epopeje Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální webové stránky Kina 99 v Kolíně
Mapa kin s Dolby ATMOS v České republice