CineStar zahájil redigitalizaci svých největších sálů

 Druhý největší řetězec multiplexů v ČR, CineStar, zahájil v uplynulých týdnech redigitalizaci svých největších sálů. Na rozdíl od konkurence se nevydal cestou projektorů s laser-fosforovým zdrojem projekčního světla, ale vsadil na klasické xenonové lampy. Optika nových projekotrů není ještě narušená dlouhodobým působením vysokých teplot z projekčních lamp. Takže je to výborná zpráva pro fanoušky Star Wars, jejichž poslední devátá epizoda má zítra celostátní premiéru. Více v našem článku...

Jelikož se CineStar rozhodl pro instalaci modelů Christie CP4230, stává se dalším provozovatelem, který masivněji nasazuje projektory s nativním 4K rozlišením. Do multiplexů integrátor, společnost CinemaNext, nainstaloval celkem osm DCI projekčních setů. Spolu s projektory Christie CP4230 se nově instalovaly i kinoservery Doremi IMB/ShowVault s celkovou kapacitou diskového pole 16TB a do šesti sálů i nové 3D stereoskopické systémy DepthQ.

Nové projektory jsou již nasazeny na největších sálech CineStaru v Ostravě (spolu s Dolby ATMOS), v Hradci Králové, v Plzni (spolu s Dolby ATMOS), v Olomouci, v Liberci (spolu s Dolby ATMOS), v Praze na Andělu (spolu s Dolby ATMOS), v Praze na Černém Mostě (spolu s Dolby ATMOS) a v Mladé Boleslavi. 

autor: Ondřej Beck