Kino KiTICe ve Světlé nad Sázavou je DCI

V březnu jsme psali o nové kinu v Praze, Přítomnost, které kvůli protipandemickým opatřením nestihlo vůbec pro veřejnost otevřít. Podobný osud postihlo i kulturní zařízení KyTICe ve Světlé nad Sázavou, které dokončilo digitalizaci ve standardu DCI také v polovině března. Své diváky poprvé přivítá příští pátek, 22. května, byť v protipandemickém režimu s omezeným počtem diváků, v rouškách a bez občerstvení. Technické parametry najdete v našem článku dále...

Integrátorem KiTICe ve Světlé je společnost D-cinema s.r.o., která zastupuje pro Českou republiku značku NEC. V projekční kabině byl tak umístěn malý projektor NEC NC1000 IMS s integrovaným mediablokem NEC NP-90MS02, fungujícím jako kinoserver s diskovým polem s dostupnou kapacitou 2 TB. KiTICe si neopatřovala žádný systém pro 3D.

O ozvučení se postará zvukový procesor Dolby CP950 v Dolby Surround 7.1 se zesilovačemi QSC, které se všechny i s procesorem vešly do piedestalu projektoru fungujícího jako racková skříň. Tudíž se maximálním způsobem ušetřil prostor v projekční kabině. Sál se totiž používá i pro jiná kulturní představení, koncerty či divadlo. I z těchto důvodů integrátor dodal projekční plátno na rámu, který lze bezpečně vytáhnout do provazoviště nad jeviště. A také mobilní lávku s reprosoustavami, která v případě divadla nebo koncertu odjede do zákulisí.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky KyTICe Světlá nad Sázavou
 
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI