Sál z filmu Hoří má panenko je DCI

Před 53 lety zde Miloš Forman natáčel svoji legendární komedii o jednom hasičském plese. Jde o sál kulturního domu Střelnice ve Vrchlabí, který dodnes slouží kulturním akcím včetně filmových projekcí. Od dob natáčení prošel částečnými změnami, kupříkladu zaslepení oken přímo do sálu nebo instalací vysouvací elevace hlediště. Nyní bude nabízet i filmové premiéry. Více informací v našem článku...

Na první pohled se vzhled sálu od natáčení Formanova filmu nikterak zásadně nezměnil. Zmizela pouze zmíněná okna a určitých změn se dočkalo předsálí. Sál samotný ale věrný divák filmu pozná.

Filmová představení se zde konala z E-Cinema již dříve. Nyní integrátorská společnost AV MEDIA prostor vybavila projekcním setem ve standardu DCI sestávajícím z projekotru Barco DP2K-6E s mediablokem Dolby IMS-3000. Ve vrchlabí nevyužili možnosti integrovaného zvukového procesoru v mediabloku a o zvuk v 5.1 kanálech se stará samostatný zvukový procesor Dolby CP950 se zesilovači Crown a reprosoustavami MAG. 3D stereoskopie se ve Vrchlabí neinstalovala.

autor: Ondřej Beck

  Relevantní odkazy:
Oficiální stránky Kulturního domu Střelnice ve Vrchlabí
 
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI