Další letní kino získalo projekční set DCI

 Letních kin vybavených standardem DCI v naší republice příliš moc nemáme. Jak čas a hlavně praxe ukazují, jde o příliš nákladné zařízení pro přechodný biograf, který je v provozu jen dva, maximálně tři měsíce v roce. Přesto ti provozovatelé, kteří ještě disponují původním letním kinem, se rozhodují pro instalaci tzv. repasované techniky. Jako třeba ve Strakonicích, kde se začíná hrát už od 25. června. Čtěte náš článek...

 Letní kino ve Strakonicích je klasické letní kino, jakých vzniklo v naší republice od konce padesátých let 20. století celá řada. Paradoxem je, že strakonické letní kino svoji současnou podobu se 1.478 místy získalo v roce 1992. V době, kdy naopak jiná velká letní kina začala pomalu zanikat.

V uplynulých dnech se pak strakonické letní kino etablovalo na kino premiérové. Provozovatel, Městské kulturní středisko Strakonice, se rozhodl vybavit repasovaným projekčním setem ve standardu DCI. Integrátor, společnost AV MEDIA, do kina dodala projektor Christie CP2000-X připojený na osvědčený model staršího kinoserveru Doremi DCP-2000. 

Prostorový zvuk se pro DCI letní kina časem také přestal řešit, neboť v otevřeném prostoru se specifickými akustickými vlastnostmi je kvalitní 5.1 reprodukce téměř nereálná. Ve strakonickém letním kině je k dispozici zvuk 3.1 za plátnem, který bude využívat i projekční set DCI s tím, že zadní surroundy jsou vedeny do předních kanálů. Výsledek s ohledem na prostředí a atmosféru otevřeného prostoru a sdíleného kulturního zážitku v něm nepožaduje přesnou zvukovou reprodukci, kterou v uzavřeném sále musíme dodržet.

Poprvé se nový projekční set představí ve čtvrtek, 25. června, ve 21:30 premiérou českého filmu "3Bobule".

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky Letního kina Strakonice
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI