Městské kino Nový Bor úspěšně redigitalizovalo

Zítra, t.j. 4. září se po malé několikadenní technické přestávce znovuotevře městské kino v Novém Boru s novým projekčním plátnem a hlavně novým projektorem s nativním 4K rozlišením. S novým projektorem si budou moci diváci poprvé vychutnat dvě současné novinky, romantický "Arter: Přiznání" a akční misteriózní "Tenet" Christophera Nolana. Podrobnější informace naleznete v našem článku...

Zhruba bez dvou měsíců po deseti letech od zprovoznění prvního projekčního řetězce ve standardu DCI v tomto kině se Městské kino v Novém Boru dočkalo své redigitalizace. Mě osobně toto velmi potěšilo, neboť se obávám současné špatné ekonomické situace v souvislosti s pandemií Covidu-19, kdy by se dalo předpokládat zmrazení financování redigitalizací i dalších oprav a rekonstrukcí kin až na několik let. Buďme rádi, že to stále jde.

Kino vybavil jeho dlouholetý integrátor, společnost AV MEDIA, novým projektorem Barco DP4K-23B s integrovaným mediablokem - kinoserverem Dolby IMS3000. Ten umožňuje i funkci zvukového procesoru s možností dekódování formátu Dolby ATMOS. V tom má Městské kino v Novém Boru strýčka do budoucnosti. K reprodukci zvuku bude ale využívat svůj stávající audioprocesor Dolby CP750.

V Novém Boru přistoupili i k obnově 3D stereoskopického systému. Společnost AV MEDIA provedla instalaci nového projekčního plátna Harkness Clarus 170, které je metalické, avšak s eliminovaným projevem hotspotu tak, aby v co největším pozorovacím úhlu mělo plátno rovnoměrný jas obrazu. K tomu byl k projektoru Barco nainstalován systém na bázi kruhové polarizace DepthQ a v budoucnu budou při 3D představeních dívákům prodávány jednorázové brýle s kruhově polarizovanými filtry.

autor: Ondřej Beck
 

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky Městského kina Nový Bor
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI