Roudnice nad Labem má konečně premiérové kino

Optimistickou zprávou v době pandemického temna může být informace o dalším okresním městě, které se konečně dočkalo svého premiérového kina s DCI standardem. Místní obyvatelé tedy za filmovými novinkami už nemusí cestovat do desítky kilometrů vzdálených kin v okolních městech. Jedná se o Roudnici nad Labem. Klikněte na článek a přečtěte si více...

V Roudnici nad Labem prošel velkou rekonstrukcí za cca 60 miliónů korun Kulturní dům Říp. Jeho součástí je i multifunkční sál pro pořádání divadelních i filmových představení a zároveň i plesů a tanečních zábav. K tomuto účelu je vybaven zasouvacím hledištěm s elevací s kapacitou 102 míst. K těm lze pak přistavět dalších pět řad pod pódiem, takže lze získat kapacitu sálu celkem 168 míst.

Snímek z instalace vysouvacího hlediště. Vidíme i prvních pět namontovaných sedadel.

Pro filmová představení je k dispozici v portálu jeviště stahovací průzvučné metalické plátno, za kterým se z provazoviště stáhnou i zavěšené tři reprosoustavy. Sál je vybaven v úpravě bez projekční kabiny s malým DCI projektorem Christie CP2309-RGB s nativním 2K rozlišením a RGB laserovým zdrojem projekčního světla. Projektor je umístěn v odhlučněném boxu značky Proyecson, který zároveň zajišťuje i správné chlazení. Promítat lze i ve 3D pomocí systému DepthQ. Jako kinoserver je využíván médiablok Dolby IMS3000. Funkci zvukového procesoru zajišťuje DataSat AP25 pro ozvučení v 7.1 zvukových kanálech.

Autorem celého projektu přestavby a rekonstrukce Kulturního domu Říp a zároveň integrátorem kina je společnost AV MEDIA.

Projektor Christie CP2309-RGB ukrytý v odhlučněném boxu Proyecson.

Slavnostní zahájení provozu kultrního domu mělo proběhnout již na konci října, avšak vše zhatila protiepidemická opatření. Takže první filmové představení, projekce filmu Šarlatán, by mělo proběhnout, jakmile nám hlídací pes epidemie klesne na druhý stupeň.

Ve městě Roudnice nad Labem se ještě nachází původní kino Sokol, které se skupina nadšenců snaží zvelebit z různých dotací, příspěvků i darů od soukromých osob. Bohužel, budoucnost tohoto zařízení zůstává nadále nejistá.

autor: Ondřej Beck

za fotografie z instalace děkujeme ing. Milošovi Tourkovi z AV MEDIA

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kulturního domu Říp v Roudnici nad Labem
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI

Stahovací metalické plátno pro 3D i 2D projekci.

Za plátnem se stahují i tři reprosoustavy pro reprodukci předního zvukového pole.