Moje kino LIVE slaví první výročí od spuštění premiérou filmové novinky

 Je to rok, co nám Covid-19 udělal velkou tučnou čáru přes všechny kulturní akce a uzavřel i všechna kina. A velmi záhy na to zprovoznila distribuční společnost Aerofilms online platformu s názvem Moje kino LIVE, přes kterou lze jít alespoň symbolicky online každý večer do kina. Distributor vždy uváděl filmy, které byly již k dispozici na VoD službě Aerovod. K prvnímu výročí si ale připravil premiéru, která ještě nebyla v českých kinech uvedena. Více v našem článku...

Ve čtvrtek, 18. března, od 20:30 bude online uveden film Služebníci. Děj filmu nás zavede doprostřed totalitního Československa v roce 1980. Jak říká oficiální text distributora, Aerofilms: Michal a Juraj jsou dva studenti bohoslovecké fakulty v totalitním Československu. Jejich učitelé ze strachu před zrušením kněžského semináře vychovávají bohoslovce do podoby vyhovující komunistické straně. Každý z mladých seminaristů se musí rozhodnout, zda podlehne pokušení a zvolí si snazší cestu kolaborace, nebo si zachová svoji víru a stane se předmětem nátlaku Státní bezpečnosti.

Film byl již krátce uveden ve slovenských kinech začátkem prosince 2020, kdy mohla být chvíli otevřená a za toto krátké období si vysloužil na Československé filmové databázi velmi pěkné hodnocení 74%.

Po samotném představení bude následovat online diskuze s režisérem filmu, Ivanem Ostrochovským

Vstupenky na online představení lze zakoupit buď přímo na portálu GoOut a nebo prostřednictvím vašeho oblíbeného kina, pokud je do projektu Moje kino LIVE zapojené. Část vybraného vstupného pak směřuje tomuto kinu jako podpora v dobách nouze.

Autor:
Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Hlavní stránka portálu GoOut, kde se film bude promítat
Stránka filmu Služebníci na ČSFD