V Hodoníně na Atmosá mňa bráli...

 21. sál v České republice vybavený 3D zvukovým systémem Dolby ATMOS bude tento čtvrtek zprovozněn v nově zrekonstruovaném kině Svět v Hodoníně. Původní objekt po celkové rekonstrukci získal ještě jeden malý sál. Kino tak může nabídnou v jeden okamžik dvě různá představení. A v neposlední řadě jsou zde velmi zajímavá nová technická řešení. Více v našem článku...

Integrátorem kina je společnost D-cinema, která se tímto zařazuje mezi již tři české integráterské společnosti, které mají v provozu alespoň jeden zvukový systém Dolby ATMOS. Ten je nainstalován na velkém sále pro 193 diváků a osm vozíčkářů. Spolu s Dolby ATMOS je na velkém sále k dispozici RGB laserový projektor Barco SP4K-25C s mediablokem Dolby IMS-3000, který ale neslouží jako audioprocesor Dolby ATMOS. K tomu je zde samostatný Dolby CP850. Reprosoustavy jsou značky QSC a koncové zesilovaše DPA.

Malý sál je určen pro 37 diváků a je vybaven Projektorem NEC NC-1000 napojený na kinoserver NEC IMS-2000. O zvuk v 7.1 kanálech se zde postará audioprocesor Dolby CP950 zesílený koncovými zesilovači Crown a reprodukovaný přes reprosoustavy značky QSC.

My se ale zaměříme také na novinky, které běžný divák v kině nepostřehne. Jednak pro sluchově i zrakově handicapované diváky je zde poprvé v Česku k dispozici systém Dolby Fidelio, který pracuje se stopami audiokomentáře pro nevidomé nebo zesilující zvuk, zejména dialogy, pro osoby se sníženou hladinou sluchu. Pro sluchově handicapované je v kině k dispozici i druhý systém od firmy Sennheiser. Další novinkou je nový typ oponového a maskovacího systému pro projekční plátna vyvinutý přímo společností D-cinema, který je snadno a intuitivně ovladatelný manuálně i kompatibilní se všemi systémy pro automatické odbavování představení. 

První den provozu kina, ve čtvrtek 10. června, kino Svět nabídne na malém sále nový časosběrný dokument Heleny Třeštíkové, Anny, a letošního vítěze Oscarů, film Země nomádů. A na velkém sále, poprvé v Dolby ATMOS, film Jumanji: Další level a večer v premiéře horor Tiché místo: Část II.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Svět Hodonín
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI