Česká republika má 31. multiplex a zcela nového provozovatele

 17. června 2021 byl na jižním okraji Olomouce zprovozněn v pořadí 31. multiplex v České republice. Zároveň se s ním představuje zcela nový provozovatel, slovenská společnost Cinemax, která u našich východních sousedů provozuje 14 multikin, z nichž vlajkovou lodí je 12 sálové kino na bratislavských Boroch s jediným IMAXem ve Slovenské republice. Více v našem článku....

V Olomouci přitom jde o třetí multikino v tomto městě, každé s jiným provozovatelem. To je dle mého názoru veliká výhoda pro diváka, neboť konkurence nutí provozovatele k nabídce zajímavých prémiových formátů. Vedle Cinemaxu funguje na opačném konci města 16 let starý CineStar a v centru o osm let mladší Premiere Cinemas. Druhý jmenovaný nabídl olomouckému publiku teprve druhý sál v ČR se zvukovým systémem Dolby ATMOS.

Cinemax Olympia Olomouc nabízí celkem šest sálů s celkovou kapacitou 602 míst. Čtyři jsou vybaveny 3D stereoskopickým systémem, jehož značku se nám do uzávěrky článku nepodařilo dopátrat. Na všech sálech jsou pak projektory značky Christie se servery od firmy Dolby. Dva sály jsou pak prémiové. Nejmenší s pouhými 22 luxusními polohovatelnými sedadly z umělé kůže patří do kategorie VIP. K sedačce patří stolek na občerstvení a tablet, ze kterého si do sálu objednáte z menu další občerstvení.

Největší sál pak nese označení ULTRA-X a nabízí obraz promítaný z RGB laserového projektoru Christie a zvukový systém Dolby ATMOS, druhý v Olomouci.

Prohlédněte si video ze slavnostního zahájení provozu Cinemax Olomouc. Zdroj: Youtube kanál Cinemax Česko

Základní vstupné pro dospělého činí 179,- Kč. Za ULTRA-X sál si připlatíte navíc 30,- Kč a za VIP si ke 179,- Kč přičtěte ještě 160,- Kč. Bohužel v den psaní článku, 25. 6., osmý den po otevření, ještě stále nefungoval na webu kina systém rezervací a online prodeje vstupenek. Ty lze zakoupit pouze a jedině osobně přímo na pokladně kina. Avšak tato muška bude určitě za pár dnů vychytána.

Na Olomouci je krásně vidět, jak je zdravá konkurence mezi provozovateli multiplexů. Vítězové jsou diváci. A to je Olomouc podstatně menší, jak Brno. Největší moravská metropole a druhé největší město v ČR má pouze dvě multikina pouze jednoho provozovatele a podle toho nabídka vypadá. Brněnští filmoví fandové, pokud například chtějí slyšet Dolby ATMOS, musí vyrazit do Žďáru nad Sázavou, Zlína, zmíněné Olomouce nebo do Hodonína.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky Cinemax Česko
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI