Kino Jas v Tanvaldu bylo redigitalizováno novým integrátorem

 Kino Jas v Tanvaldu, jinak též kino Járy Cimrmana, díky blízkosti fiktivní obce Liptákov, digitalizovalo do standardu DCI jako jedno z prvních již v roce 2009. A 13 let provozu se zapsalo do životnosti starého projektoru Christie CP2000ZX. Nastal čas po 13 letech celý set redigitalizovat...

Tohoto úkolu se ujala společnost Ticketware, kterou provozovatelé kin velmi dobře znají jako dodavatele komplexních řešení pro vytváření kulturních akcí, rezervačních systémů prodeje vstupenek s kompletní nabídkou webových stránek pro kina. Redigitalizací kina Jas Tanvald tak rozšiřují své portfolio i o DCI integraci kin.

Do kina Jas Járy Cimrmana v Tanvaldě byl nainstalován nový projektor s RGB  laserovým zdrojem projekčního světla, Barco SP4K-12 s integrovaným média blokem co by kinoserverem Barco Alchemy. Ten je připojen na stávající ozvučení, které v Jasu již bylo z původní instalace, tedy se 7.1 zvukovými kanály postavené na audioprocesoru DataSat AP-20. Provozovatel kina Jas se rozhodl, že s novým projektorem už nebude nabízet filmy ve 3D. Uvidíme, zda mu dá za pravdu letošní Advent, kdy nás čeká premiéra Avatara 2. Filmu, který je na 3D zobrazení přímo natáčen.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Jas v Tanvaldu
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI