Sokolovna v Týně nad Vltavou redigitalizovala na RGB laser

 Kino Sokolovna v Týně nad Vltavou byl jeden z prvních víceúčelových sálů, ve kterém bylo nainstalováno vysouvací hlediště s elevací pro filmové projekce, komorní koncerty a divadelní představení. Po zasunutí hlediště může prostor fungovat v úprave pro plesy nebo i sportovní akce. V Týně digitalizovali do standardu DCI skoro na den přesně před 13 lety. Bylo tedy již na čase vyměnit projekční řetězec...

Stejný integrátor, společnost AV  MEDIA, který zde měl na starosti i první DCI set po celých 13 let, nainstaloval nyní do projekční kabiny RGB laserovou verzi projektoru s nativním 2K rozlišením Christie CP2306-RGBe, modelu určeného pro nejmenší sály s projekčními plátny do šíře 7,9 metru. Projektor má při správné údržbě a správném provozu životnost laserových diod až 30 tisíc hodin, což by mělo být dostačující na celou jeho očekávanou dobu používání. Elektronika projektoru Christie CineLife umožňuje jednoduché přehrávání i alternativních obsahů, tedy jednodušší obsluhu při připojení satelitního přijímače, blu-ray přehrávače nebo počítače.

Do projektoru je nainstalován jako media blok kinoserver Dolby IMS-3000, který sice umožňuje i funkci audioprocesoru i pro Dolby ATMOS. V Týně ale budou používat externí audioprocesor Dolby CP950 pro 7.1 kanálový zvuk.

3D zde zůstal původní systém pro aktivní brýle XpanD. Byly ale vyměněny brýle za podstatně lehčí model X105. Avatar 1 i 2 se nám nezadržitelně blíží.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Sokol v Týně nad Vltavou
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI