Kulturní dům v Milovicích je DCI

 Vedle redigitalizovaných sálů se občas stane, že se podaří otevřít kino nové. Nebo spíš v tomto případě staronové. Milovice jsou městem ve Středočeském kraji s pochmurnou minulostí 70. a 80. let 20. století, kdy si město vybrali jako své sídlo sovětští okupanti po svém příjezdu v srpnu 1968. Z této éry zbyl kulturní dům, resp. Dům důstojníků, který je součástí radnice a po tři dekády prakticky jen chátral. Na začátku září zde byl obnoven provoz. Více v našem článku...

Budovu postavil podle projektu Radomíra Koláře Československý stát a daroval jí "armádě osvoboditelce" jako Důstojnický dům v roce 1982. Dnes je objekt památkově chráněn a to včetně oslavné mozaiky na stěně hlavního schodiště z prvního do druhého foyer. Mozaika zobrazuje sovětské dělníky, rolníky a folklórní umělce vítající kosmonauty z vesmíru. 

Hlavní sál je s ohledem na velikost města, přes 12 tisíc stálých obyvatel, vybudován jako víceúčelový. Umožňuje pořádat jak filmová a divadelní představení, tak i koncerty. Pro tyto účely je kompletně vybavil integrátor, společnost AV MEDIA, jak DCI, tak i divadelní technikou včetně scénického osvětlení a ozvučení. Nechybí ani komunikační systém po celém kulturním domě. 

Z DCI standardu je objekt vybaven projektorem Barco DP2K-11 s integrovaným kinoserverem jako mediablokem ICMP-X Barco Alchemy. Promítá na rolovací plátno, které se spustí spolu se zvukovou aparaturou za plátnem z portálu jeviště. Zvuk je k dispozici formát Dolby Surround 7.1 ze zvukového procesoru Dolby CP950. Koncové zesilovače značky Crown, reprosoustavy MAG. 3D systém nebyl do Milovic dodán žádný.

Herní profil kina bývá úterý, čtvrtek, pátek, sobota a neděle odpoledne pro děti. Na programu jsou hlavně premiérové a divácky očekávanější tituly.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky Kulturního domu Milovice
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI