Zlínské Golden Apple Cinema představuje svůj první RGB laserový projektor, nový typ plátna i nový 3D sytém

 O otevření druhého sálu s Dolby Atmos ve zlínském multiplexu Golden Apple Cinema jsme Vás již informovali. V rámci uvedení nového Avatara: The way of water si ale pro diváky připravili na prvním největším sále ještě několik překvapení. RGB laserový projektor a první instalaci nového typu projekčního plátna i nového 3D systému. Více v našem reportu...

Integrátorem zlínského multiplexu Golden Apple Cinema je rovněž zlínská společnost Kinoservis Sokol a ta do velkého sálu nainstalovala již v minulém článku zmíněný RGB  laserový projektor Christie CP4440-RGB.

Pro 3D stereoskopické zobrazení filmu Avatar 2 bylo nainstalováno nové plátno od společnosti Harkness Precision White Premium 3D Screens vyvíjené ve spolupráci se společností RealD se světelným ziskem 1,4 Gain. Plátno je upraveno tak, aby eliminovalo nepříjemný hotspot a korektně pod větším pozorovacím úhlem umožnilo projekce ve 2D i 3D, tedy i z krajních míst v sále. Tento typ plátna je v ČR instalován úplně poprvé.

Nástavec na projektor 3D systému Digital Cinema 3D System Triple Beam HCBL-CH600NEW 2022. Zdroj: hcbl3d.com

Poprvé v ČR je na prvním sále Golden Apple ve Zlíně nainstalován i zcela nový 3D systém čínského výrobce HCBL s poněkud dlouhým označením Digital Cinema 3D System Triple Beam HCBL-CH600NEW 2022. Jedná se o pasivní sytém pracující na bázi kruhové polarizace a je konstruovaný pro vysokou snímkovou frekvenci HFR až 120 fps. Výrobce dodal i brýle ve dvou velikostech pro dospělé diváky a pro děti, které se divákům prodávají se vstupenkami.

Děkuji Michalovi Gajovi za poskytnuté údaje.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránka 3D systému Digital Cinema 3D System Triple Beam HCBL-CH600NEW 2022
Oficiální stránka projekčního plátna Harkness Precision White Premium 3D Screens