Pozvánka na Cinema Czech 2023

 Pro profesionály v oblasti provozovatelů kin, kinodistribuce a kinotechniky proběhne v úterý a ve středu, 28. a 29. března 2023, v multiplexu CineStar v Praze na Andělu již šestý ročník semináře Cinema Czech. Ten má za úkol představit novinky jak v samotné kinodistribuci, tak i technické novinky v oblasti kinotechniky. Po třech Covidových letech se cyklus těchto seminářů vrací do normálních kolejí. Co zajímavého účastníci uvidí a uslyší? Více v našem reportu...

Tématem budou jak zmíněné filmové novinky jednotlivých distributorů do koncce roku 2023, tak i hlavní téma, pokračování redigitalizací a rekonstrukcí kin, které pandemie i následná krize kolem války přibrzdila. Jedním z tématů bude prezentace architekta, který má zkušenosti s rekonstrukcemi kin. Představeny budou i novinky jednotlivých výrobců projektorů, sedaček ale i maskovacích a oponových systémů projekčních pláten, tedy všeho co pořádnému kinu patří. Prezentovány budou i technologie pro multifunkčí sály a kulturní domy, tedy kde potřebujeme vedle filmových představení pořádat i divadlo, koncerty nebo i plesy.

V souvislosti s rostoucími cenami energií se poprvé v oboru začala řešit spotřeba projektorů a moderní RGB laserové projektory mají co nabídnout. Úspory ve srovnání s projektory s lampami začínají být hmatatelné. A toto téma určitě na semináři také zazní.   

V rámci semináře je i doprovodný program. Vstup je pro členy Asociace provozovatelů kin a Unie filmových distributorů zdarma. Pro ostatní činí konferenční poplatek 2.999,-Kč na osobu. Zájemci se mohou registrovat na adrese cinemaczech.cz.

Prohlédněte si video z posledního jednodenního semináře z roku 2021.

autor: Ondřej Beck