Kino DK Střelnice Rumburk bylo redigitalizováno

Další české kino prošlo po 12 letech svoji redigitalizací. Tentokrát se jedná o kino při Domu kultury Střelnice v Rumburku. Starou technologii vyměnili za novou s laserovým zdrojem projekčního světla. A zvuk zde byl rozšířen na formát Dolby Surround 7.1. Čtěte více v našem reportu...

V Rumburku přešli na malý model projektoru Christie CP2306-RGBe, který kombinuje zdroj RGB laserových svazků spolu s modrým laserem a filtrem z rotujícího luminoforu. Kombinace obou technologií přináší celkový vyšší jas projekčního světla. Tento typ projektoru při správné manipulaci a hlavně teplotě v projekční kabině nebo boxu do 25°C vydrží až 30 tisíc provozních hodin.

Přímo v projektoru je instalovaný mediablok Dolby IMS3000, který nabízí i funkci zvukového procesoru. Tu ve Střelnici nevyužijí, neboť ke zpracování zvuku používají procesor Dolby CP950 nově pro formát Dolby Surround 7.1. 

3D systém zde zůstává zachován v podobě aktivního XpanD. Druhý Avatar nám přinesl očekávanou revoluci zájmu o 3D a po té, co 3D vzdali výrobci televizorů i disků Blu-ray, získávají kina opět exkluzivní obsah, který doma k vidění není.

Integrátorem kina DK Střelnice v Rumburku je nadále společnost AV MEDIA. 

Kino zahajuje po rekonstrukci ve čtvrtek, 6. dubna, celostátními premiérami, jednak animovaným Super Mario Bros. ve filmu a večer hororem Papežův vymítač.

 

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky Kulturního domu Střelnice v Rumburku
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI