Christie uvedla na trh nový mediablok s podporou 3D ve 4K

Společnost Christie je dalším výrobcem, který představuje novou generaci mediabloku pro svoji novou generaci DCI projektorů nejen s RGB laserovým zdrojem světla CineLife+ s podporou HFR zobrazení a rovněž s podporou 3D projekce ve 4K nativním zobrazení. Více v našem reportu...

3D projekce ve 4K nativním zobrazení byla až do loňského podzimu výhradně doménou prémiových formátů IMAX Laser a Dolby Cinema. Před uvedením pokračování Avatara přestavily svůj mediablok s podporou 3D ve 4K pro "běžná" prémiová kina společnosti GDC s označením SR-5400 a Barco s označenám Alchemy ICMP‑X.

Christie CineLife+ IMB-S4 nabízí oproti Barco Alchemy ICMP-X vyšší snímkovou frekvenci pro HFR a to pro 2K rozlišení ve 3D do 60 fps a u 4K ve 3D do 48 fps. Shodnou s GDC SR-5400. Oproti GDC ale podporuje vyšší rychlost na LAN pomocí dvou RJ-45 2,5 GbE. Výrobce poprvé ve specifikacích uvádí kompatibilitu i s 3D zvukovým formátem Dolby ATMOS.

Mediablok Christie CineLife+ IMB-S4. Zdroj obrázku: christiedigital.com

Christie CineLife+ IMB-S4, jak název napovídá, je vyvinutý společností Christie hlavně pro novou řadu RGB laserových projektorů se softwarem CineLife+. Použít jej ale můžeme i v řadě DCI projektorů Christie Xenolife určených pro provozovatele kin, kteří chtějí projektor ještě s klasickou xenononovou lampou jako zdrojem projekčního světla. V této řadě se představila novinka, Christie CP2415-Xe s 2K nativním rozlišením určená pro menší sály s šířkou projekčního plátna do 17,5 metru. 

Zahájení výroby kinoserverů s podporou 3D ve 4K HFR je jedna věc. Záleží ale na českých distributorech, zda-li dovezou k filmům i patřičná DCP. Nezbývá, než doufat a nechat se překvapit. 

Autor: Ondřej Beck

Relevantní odkaz:
Oficiální leták společnosti Christie k IMB-S4