SPŠST Panská má vlastní digitální kino

Praha se dočkala vzniku dalšího digitálního kina!
Střední průmyslová škola sdělovací techniky, která vychovává absolventy mj. v oborech filmové a televizní tvorby a audiovizuální techniky, dokončila digitalizaci svého kinosálu.

Instalován byl moderní laserový projektor s rozlišením 2K plně vyhovující standardům DCI, které jsou pro profesionální digitální projekci požadovány. Kromě toho byla vyměněna a vyvýšena promítací plocha a obměny se dočkala také část zvukového řetězce. Zachovány byly plně funkční promítací stroje 35mm filmu a veškeré vybavení s nimi související.

Vznikly tak profesionální prezentační prostory, které budou primárně sloužit pro výuku předmětů denního studia, výuku jediného promítačského kurzu v České republice, prezentaci studentských prací a projekce školního filmového klubu, který je řadu let součástí Asociace českých filmových klubů.

Kinosál v Panské má kapacitu 40 sedaček, které lze operativně rozšířit o několik dalších míst. Je v něm instalován zvukový systém konfigurace 5.1 s reproduktory vedle promítací plochy. Projekce je možná také ze 35mm filmového pásu projektory Meo5 XB s formátem zvuku Dolby Stereo SR. K přípravě filmové kopie je k dispozici horizontální převíjecí stůl. Kinosál je vybaven také dataprojektorem pro běžnou výuku a prezentaci učitelským počítačem umístěným přímo v sále, kterou podporuje pojízdná popisovací tabule.

Podívejte se na časosběrné video z digitalizace školního sálu...

Autor textu, fotografie a videa: Oficiální tisková zpráva Střední průmyslové školy sdělovací techniky, Praha 1, Panská 3 

Další informace a kontakty najdete na webu www.panska.cz