Kino Vesmír v Pelhřimově úspěšně redigitalizuje

 Parafrázujme klasika: "Víš co, Jaromíre! Jeď do Pelhřimova. Podívej se tam na místní kino, jak tam hezky redigitalizují na RGB laser, ať víš, kam pak budeš chodit na filmy!" Jak jinak uvést informaci o upgrade techniky v místním kine Vesmír. Podrobnosti v našem článku...

V pelhřimovském Vesmíru zůstává stejný integrátor, AV MEDIA, který zde před necelými 14 lety nainstaloval DCI legendu, "plecháče", jak se slangově, ale s úctou, přezdívá nejstarším DCI projektorů Christie z řady CP2000 pro jejich lamhouse z plechu. Ty v kombinaci se servery Doremi byly a jsou "držáci" a vykazovali nejméně poruch i problémů s DCP.

Avšak i výborné auto nám jednou zestárne a přijde čas na výměnu za nový vůz. A to samé se děje i s projekční technikou pro kina. "Plecháč" Christie CP2000-ZX sloužil v Pelhřimově bez dvou měsíců 14 let. Nyní se vydá na zasloužilý odpočinek a místo něj přijde do Vesmíru nová generace RGB laserových proejktorů Christie CP4415-RGB s vestavěným mediablokem Dolby IMS-3000. O zvuk Dolby Surround 7.1 se postará audioprocesor Dolby CP950. 

Diváci nepřijdou ani o 3D. Z původního systému XpanD se přechází na systém s pasivní kruhovou polarizací DepthQ. Musí se tedy vyměnit plátno za metalické a diváci si budou za pár desetikorun kupovat vlastní brýle, které si pak budou moci na 3D představení nosit. Končí éra diskutabilních aktivních brýlí, které byly těžké a občas ztrácely infračervený signál k synchronizaci.

Datum otevření ani program kina po redigitalizaci není ještě znám. Proto doporučujeme sledovat webové stránky, kde bude zahájení provozu včas oznámeno.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Vesmír Pelhřimov
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI