Sharp NEC představuje další DCI projektor

 Společnost Sharp/NEC aktivně pokračuje ve vývoji a představuje další novinku na trhu. Nyní cílí na provozovatele nejmenších sálů s plátny do šíře 11 metrů. Jejich nový model NC603L se chlubí i velmi nízkou hlučností. V podstatě ze všech projektorů tohoto výrobce nejmenší. Více v našem reportu...

Patrně velký zájem o model malého DCI projektoru konkurenčního výrobce s dodacími lhůtami až několik let motivoval výrobce Sharp/NEC k vývoji svého nejmenšího modelu podobných parametrů. Začátkem listopadu představil model NEC NC603L. Ten je instalován v podstatě ve stejném boxu, jako starší model NC1201L. Jde rovněž o nativní 2K DLP projektor se zdrojem projekčního světla Laser Phosphor, tedy modrý laser, který převání modré na bílé projekční světlo pomocí rotujícího filtru z luminoforu. Svítivost činí 6000 ANSI lm, kontrast 1650:1.

Sharp NEC NC603L. Zdroj obrázku: sharpnecdisplays.eu

Výrobce jej nabízí pro sály s projekčními plátny do šířky 11 metrů.  Jako mediablok doporučuje od Dolbyho IMS3000, to znamená diskové pole o kapacitě 2 TB a 3D projekci s HFR do 60 Hz. Samozřejmě, jak víme, tento typ mediabloku podporuje i přímé dekódování formátu Dolby ATMOS. Projektor nevyžaduje odtah vzduchu pro chlazení a hlučnost je výrobcem uváděna pod 39 dB.

Jsem osobně zvědavý, jestli NC603L generuje i nějaké parazitní světlo, či by mohl být zavěšen bez projekčního boxu přímo v projekčním sále. Ale to se dozvíme až z prvních modelů, které se objeví v praktickém provozu.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkaz:
Webová stránka výrobce