Kino v Humpolci redigitalizovalo novinkou mezi projektory Christie

 Musím se přiznat, že u kina v Humpolci jsem měl subjektivní dojem, že zahájilo svůj DCI provoz teprve nedávno. Avšak běh času občas velmi mate. To nedávno znamená 4. srpna 2011. To znamená, že starý projektor NEC zde poctivě sloužil 12 let a tři měsíce. Jeho čas se naplnil a přišla chvíle na jeho výměnu. Čím teď v Humpolci budou hrát? Více v článku...

Integrátor kina, společnost AV MEDIA, do sálu dodala RGB laserový projektor Christie CP4425-RGB s nativním 4K rozlišením, který je novinkou v nabídce Christie. Nabízí nové technologie pro zachování stálých parametrů obrazu, Christie LiteLOC™ a Mystique™ Cinema. 

Christie CP4425-RGB. Zdroj: Christiedigital.com

LiteLOC™ je systém pro sledování bílého bodu na plátně a jeho automatickému vyvažování pro zachování barev. Mystique™ Cinema je přímo automatický kalibrační systém s kamerou. Oba systémy, např. dopoledne před první show, provedou automatické nastavení obrazu. Podobné systémy nabízely doposavad jen prémiové formáty IMAX Digital, IMAX Laser nebo Dolby Cinema.

Projektor je vybaven novým mediablokem Dolby IMS-3000. Vyměněn byl i audioprocesor za Dolby CP950 se zachováním původního zvukového systému kina, Dolby Surround 7.1. Původní zůstává i systém Volfoni Neo pro kruhovou polarizaci, který zde byl instalován na starý projektor NEC již dříve místo původního Dolby 3D.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky kina Humpolec
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI