Galerie města Pardubic bude mít DCI letní kino

 Automatické mlýny v Pardubicích vždy patřily k vrcholu průmyslové architektury. Jde o projekt architekta Josefa Gočára, který svému původnímu záměru sloužil přes sto let. V letech 2022-2023 prošel objekt náročnou rekonstrukcí, která vytvořila z objektu multifunkční prostor pro kulturu i vzdělávání. A v jeho dvoraně najdeme zcela nové a netradiční letní kino ve standardu DCI...

Letní kino bude zcela originálně promítat zadní projekcí na plátno umístěné ve venkovním amfiteátru pod jedinou novostavbou v celém objektu, ve které sídlí nová galerie GAMPA. První představení mělo proběhnout o zítřejší muzejní noci, avšak ještě z důvodů několika porodních bolestí je odloženo na neurčito.

Projekční set ve standardu DCI dodal integrátor, společnost AV MEDIA. Jedná se o projekor NEC NC1402L integrovaným IMB Dolby IMS-3000 a audioprocesorem Dolby CP950.

Kino bude dramaturgicky zaměřeno hlavně na artové snímky z oblasti výtvarného umění, či životopisné filmy, které budou vhodně navazovat na právě probíhající výstavy v galerii.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky galerie GAMPA Pardubice
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI