Kino Klub v Zubří je ve standardu DCI

 V městě Zubří, kousek od Rožnova pod Radhoštěm, bylo začátkem dubna zprovozněno nové kino ve standardu DCI v místním Klubu. Kino vzniklo v rámci rozsáhlé rekonstrukce původního objektu Závodního klubu Gumáren Zubří. Dříve zde fungovalo kino ještě na 35 mm filmový pás a E-Cinemu, které promítalo dvakrát měsíčně. Jaké moderní vybavení na diváky v Klubu čeká? Více v našem reportu...

Integrátorem kina Klub Zubří je společnost AVT Group, která do velkého sálu dodala projekční set ve standardu DCI, Laserový projektor Christie CP2309-RGB s nativním rozlišením obrazu 2K a s integrovaným média blokem Dolby IMS3000 se zvukem Dolby Surround 7.1. 3D systém nebyl do Zubří nainstalován. Ostatně v poslední době registrujeme i mezi diváky úbytek zájmu o 3D stereoskopické projekce, který se navrátí pouze na chvíli při uvádení pokračování filmového univerza Avatar.

Jelikož je velký sál Klubu Zubří koncipován jako univerzální, budou filmová představení uváděna zpravidla 2x týdně. Ve zbylý čas bude sál sloužit na divadelní představení, koncerty, přednášky a pod. 

Kino Klub Zubří má tu výhodu, že na přechodnou dobu bude suplovat kino cca tři kilometry vzdálenému Rožnovu pod Radhoštěm. To o své kino přišlo před dvěma lety a městu se stále nepodařilo zahájit stavbu nového kulturního domu s novým kinosálem.

Podívejte se na reportáž z otevření Klubu Zubří z lokální televize Beskyd.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky Klubu Zubří
Mapa digitálních kin v České republice dle standardu DCI
Tabulka digitálních kin v České republice dle standardu DCI