Další integrátor na obzoru

Během Valné hromady APK ve Zlíně se také představil další "integrátor", tedy společnost, která nabízí kinům řešení přechodu na digitální technologie v DCI standardu.

Pan Jiří Šamonil představil nově vzniklou firmu D-Cinema s.r.o., která se prezentovala jako budoucí "klíčový hráč na trhu s DCI technologiemi". Toto bylo z nadsázky vše a dále už pokračovala prezentace velmi konkrétně.

Firma vznikla v rámci spolupráce firem IMAGE CZ s.r.o. a AVION FILM s.r.o. Tedy dodavatele audiovizální techniky a post-produkční společnosti.

Firma IMAGE CZ je mimo jiné dodavatelem projektorů NEC a tudíž D-Cinema bude nabízet DCI varianty těchto projektorů. O tom jaké budou nabízeny kino servery a 3D systémy zatím firma detailně neinformovala.

Myslím, že spojení post-produkce, tedy výroby filmů, a dodavatele digitálních technologií je docela zajimavá kombinace a mohla by na čekém trhu uspět. Neboť přístup k digitálnímu obsahu a zkušenost s prací s ním bude velká výhoda oproti firmám s čistě dodavatelsko-servisní politikou.

D-cinema s.r.o. nepořádá roadshow, tedy cesty s digitálním kinem po republice, ale nabízí návštěvu v sídle své firmy, kde zároveň sídlí AVION a kde je jeden z projektorů NEC nainstalován.

 D-cinema s.r.o.

AVION 

IMAGE CZ

NEC

PřílohaVelikost
Zlín.ppt1.16 MB
NEC_Brochure.pdf1.74 MB