DCI projektory

Jde o projektory splňující DCSS, tedy požadavky DCI. Projektory jsou postaveny na stejných DLP čipech firmy Texas Instruments. Pouze projektor Sony CineAlta 4K má vlastní čip SXRD, který není  technologicky na bázi DLP, ale využívá technologie LCOS.

V ČR jsou nainstalovány projektory těchto značek:

Barco, projektory s rozlišením 2K, na 1Q 2010 byly avizovány tzv. 4K Ready projektory, které mohou být výměnou light enginu (jednotka s čipem a optickými hranoly) upgreadovány na rozlišení 4K. Projektory jsou plně lokalizovány do českého jazyka. Triple Flash po celém rozsahu čipu potvrzeno na projektory vyrobené 1Q 2010.

Christie, projektroy s rozlišením 2K, opět v prodeji 1Q 2010 4K Ready verze. Projektory zatím nejsou lokalizovány do českého jazyka. Triple Flash po celém rozsahu čipu včetně technologie Brilliant3D již na podzim 2009.

Kinoton, projektory s rozlišením 2K, postaveny na light enginu firmy Barco. Zatím nemám informace o 4K Ready verzi, ale tím že je projektor na Barco light enginu, dá se toto předpokládat. Není lokalizován do Českého jazyka. TF na celém čipu zatím neavizováno, předpokládám že to bude obdobně jako u Barco projektorů.

NEC, projektory s rozlišením 2K. S 4K Ready podobně jako Barco . Projektor není lokalizován do českého jazyka.

SONY, projektor s rozlišením 4K. Používá pro 3D jinou technologie než Triple Flash. Není lokalizován do českého jazyka.