Staronový multiplex v Hostivaři začíná opět promítat

Před několika hodinami byly zprovozněny oficiální webové stránky multiplexu Premiere Cinemas Park Hostivař v Praze, na kterých se konečně objevil i program a základní informace o kině. Multiplex otevře tuto neděli, 24. června, a vzniká prakticky za probíhající rekonstrukce a tak řada věcí ještě nefunguje, jak má...

O multiplexu a jeho budoucnosti jsem si povídal s ředitelem Central European Cinemas, Davidem Horáčkem. Podle Davida Horáčka je cílem v hostivařském multiplexu nabídnout divákovi o třídu vyšší technologickou úroveň, než nabízí konkurence. Jak již dříve zaznělo v médiích, bude Premire Cinemas v Hostivaři prvním multiplexem, který bude disponovat projektory se 4K rozlišením. Provozovatel se rozhodl pro značku Sony, ale kvůli zpoždění nové generace 3-D systému RealD bude na čtyřech 3-D sálech na přechodnou dobu k dispozici projekční technika značky Christie s 3-D systémy DepthQ a MasterImage II. a kinoservery Doremi. Finální instalace projektorů Sony s novými 3-D systémy RealD by pak měla proběhnout v podzimích měsících.

Dodavatelem a integrátorem projekční technologie Sony je společnost ALTEI a Christie s Doremi, DephQ a MasterImage dodal integrátor, společnost FTT Cinemedia. Té se operativně podařilo sehnat projektory Christie místo původně plánovaných Barco. Bohužel se nakonec nebude instalovat na největší sál č. 2 3D zvukový systém Barco Auro 11.1, jak jsme avízovali v článku z 31. května. Zatím na všech sálech bude zvuk se 7.1 zvukovými kanály. Podle Davida Horáčka by se během podzimu měl do největšího sálu nainstalovat konkurenční 3D zvukový systém Dolby ATMOS tak, aby byl k dispozici na očekávanou premiéru Hobita Petera Jacksona.

A jak vypadá současné vybavení hostivařského multiplexu? Sály číslo 1, 6, 7 a 8 určené jen pro 2-D projekci jsou již finálně vybaveny projektory Sony SRX-R320 s kinoservery Sony LMT3000 a zvukem 7.1 postaveným na zvukových procesorech Dolby CP750. Největší sál č. 2 je osazen 4K DLP projektorem Christie CP4230, kinoserverem Doremi 2K4 a 3-D systémem DepthQ. To samé najdeme i na sále č. 3, avšak rozdíl je v projektoru. Zde je prozatím nainstalován 2K projektor Christie CP2230. Sály č. 4 a 5 jsou vybaveny 3-D systémy MasterImage II. a 2K projektory Christie. Na čtyřce CP2000X a kinoserverem Doremi DCP2000, na pětce Christie CP2210 a Doremi 2K4. U všech projekcí s Christie a Doremi je nainstalován zvuk 7.1 s procesory DataSat AP20.

Hostivařský multiplex se rozjíždí prakticky ještě za pokračující rekonstrukce. Proto ze začátku nebude hned v provozu všech osm sálů. Některé se stále dodělávají. Všechny termíny byly totiž šibeniční. Jak mi sdělil ředitel David Horáček, objekt kina byl od původního provozovatele předán teprve 11. května a bylo potřeba jej komplet nově vybavit úplně vším. Od koberců, pláten, sedaček až po zvukovou a projekční techniku.

Relevantní odkazy:

oficiální stránky multipelxu Premiere Cinemas

oficiální stránka Premiere Cinemas Hostivař na Facebooku včetně fotografií z rekonstrukce

Interaktivní mapa digitálních kin dle standardu DCI na Google

Tabulka instalovaných digitálních kin dle standardu DCI v České republice

Podrobná tabulka digitalizovaných sálů v rámci multiplexů v ČR

 

Ondřej Beck