Zámecké kino Poděbrady má společnou projekční kabinu pro klasické i letní kino

V pořadí 358. zdigitalizovaným kinem ve standardu DCI v České republice se stalo Zámecké kino v Poděbradech. I zde radní rovněž řešili společnou digitalizaci jak klasického tak i letního kina. Dispozice na zámku umožnili postavit jednu projekční kabinu pro obojí. Pouze se přemístí samotný projektor...

O tomto originálním způsobu digitalizace nás informoval Ing. Matěj Sborový se společnosti Audiomaster, integrátora Zámeckého kina Poděbrady. Projektor, který přejíždí od projekčního okénka do vnitřního sálu ke projekčnímu okénku do zámecké zahrady, je Christie CP2210. Je napojen na kinoserver Dolby DSS200. Jako 3-D systém je zde nainstalovaný XpanD s aktivními brýlemi. Ve vnitřním sále je ozvučení pomoci zvukového procesoru Dolby CP750 vyvedené do 5.1 kanálů. Na zámeckou zahradu se používá downmix do stereo 2.0.

První filmy se v zámeckém kině promítaly již tuto sobotu, 1. září 2012 a sice Svatá čtveřice Jana Hřebejka. První 3-D bude dnes večer určené spíše teenagerům než malým dětem, Let's Dance: Revolutions 3-D. Pro děti to bude poprvé až v sobotu s filmem Madagascar 3 3-D.

 

Relevantní odkazy:

Oficiální webové stránky kina

Tabulka zdigitalizovaných kin standardu DCI v České republice

Interaktivní mapa Google českých kin standardu DCI