Hobit: Šmakova dračí poušť v českých kinech

Mezi provozovateli českých kin se tento týden začínaly objevovat různé informace, v jakých verzích bude na 12. prosince k dispozici druhý Hobit: Šmakova dračí poušť. Proto jsem se obrátil na ředitele českého zastoupení distribuční společnosti Warner Bros. Entertainment s.r.o., pana Radovana Čecha, s několika otázkami. Zde jsou odpovědi.

  

Ondřej Beck: Dobrý den, pane řediteli. Jaké budou ihned od data premiéry, 12. 12. 2013, k dispozici verze DCP filmu Hobit: Šmakova dračí poušť? Ve 2-D, 3-D, v dabingu a zároveň i originálním znění s titulky?
Radovan Čech: Ano.

OB: Budou v den české premiéry k dispozici verze DCP ve 3-D (případně i ve 2-D) v HFR?
RČ: S největší pravděpodobností ano. Bude se jednat o verzi 3D dabing, nicméně definitivní termín dodání doposud nebyl potvrzen. Je mi velice líto, ze nemohu byt konkrétnější.

OB: Budou v den premiéry k dispozici verze DCP i se zvukem v 7.1 zvukových kanálech, případně ve formátech 3D prostorových zvukových formátů Barco Auro 11.1 a Dolby ATMOS?
RČ: K dispozici bude Dolby Atmos, nicméně na potvrzení termínu dodání ještě čekáme.

OB: Budou 2-D verze dvojky Hobita k dispozici ve 4K rozlišení?
RČ: Bohužel ne.

OB: Bude Hobit: Šmakova dračí poušť k dispozici ve 4DX Cinema?
RČ: Pravděpodobně ano.

OB: V jaké verzi bude Hobit: Šmakova dračí poušť k vidění v kině IMAX? V dabingu, s titulky, ve 2-D i 3-D?
RČ: 3D s titulky.

OB: Budou moci kinaři uvést před novým Hobitem i první film z DCP, případně původní trilogii Pána Prstenů z DVD nebo Blu-ray i v režisérské verzi?
RČ: To bohužel neni možné. Navíc projekce z DVD a BR v klasických kinech neumožňujeme, protože se jedná o formáty primárně určené pro domácí projekce a kvalitativně zdaleka nedosahují parametru vycházejících z DCI.

OB: Pane řediteli, děkuji vám za vaše odpovědi!

 

Ondřej Beck