Premiere Cinemas otevírá třetí multiplex v Teplicích

 Společnost Central European Cinemas, která pod značkou Premiere Cinemas provozuje multiplexy v Praze Hostivaři a v Olomouci na Šantovce, buduje svoje kina na nejnovějších technologiích, které nabízí divákovi k filmovému zážitku i přidanou hodnotu v podobě netradičního zvukového i obrazového zážitku. A nejinak tomu bude i ve třetím multiplexu, který otevře svoje brány tento pátek v Teplicích. Zde se mimo jiné jako ve druhém kině v ČR rozezní 3D zvukový formát Barco Auro 11.1.

Premiere Cinemas Teplice nabídnou divákům celkem čtyři sály s kapacitou v součtu 502 míst. Nejmenší sál má kapacitu pouhých 72 míst a promítat zde bude ve 2K první exemplář projektoru pro úplně nejmenší kina, Barco DP2K-8Sx. Promítat se zde samozřejmě bude jen ve 2-D, ale se zvukem Dolby Surround 7.1.

Když bereme sály popořadě podle velikosti, tak druhý největší pro 112 diváků má nainstalován projektor Barco DP2K-12C a rovněž zvuk Dolby Surround 7.1.

Na 3-D filmy promítané přes systém DepthQ si už budeme moci zajít do sálu s kapacitou 135 sedadel. Projekci zde zajišťuje Barco DP2K-15C a zvuk je zde opět Dolby Surround 7.1.

Největší sál je pro 178 diváků. Je zde nainstalován projektor Barco DP4K-23B, 3-D systém DepthQ a během několika týdnů zde přibude i 3D zvukový systém Barco Auro 11.1. Zatím je zde pouze 7.1 kanálový zvuk.

Všechny čtyři projektory jsou vybaveny Media bloky IMB od Doremi a napojeny na svoje disková pole v rámci kinoserverů Doremi ShowVault. Všechny projektory na všech sálech mají již primárně nainstalovánu podporu projekce ve vysoké obrazové frekvenci, HFR.

Integrátorem multiplexu je společnost dcinex Česká republika.

Relevantní odkazy:

Podrobná tabulka technického vybavení všech multiplexů v ČR

Oficiální stránky Premiere Cinemas

Tabulka kin standardu DCI v Česku

Mapa Google všech kin standardu DCI v Česku