Ostrava má nové dvousálové kino s DCI

Dolní Vítkovice je oblast po bývalé báňské a hutnické průmyslové výrobě, která se v posledních letech přeměňuje na jeden velký kulturní areál. Zhruba před rokem jsme si představovali velkoformátové kino ve Světě techniky. A letos přibylo v povrchových objektech bývalého dolu Hlubina i dvousálové klubové kino s netradičním názvem Provoz Hlubina - MTZ...

Celý objekt nese název po původním dole, Provoz Hlubina. Vlastní kino si také ponechalo původní název objektu původního skladu, ve kterém se nalézá, MTZ, neboli materiálně technické zásoby. Sestává ze dvou sálů pojmenovaných po slavné dvojici amerických komiků, Laurel a Hardy. 

Menší sál nese jméno toho hubenějšího Stana Laurela. Má kapacitu pouze 22 diváků a je vybaven malým projektorem Barco DP2K-8S s kinoserverem Barco ICMP Alchemy. 

Větší sál je pojmenován po tlouštíkovi Hardym, má kapacitu 66 diváků a je vybaven projektorem Barco DP4K-19B rovněž s kinoserverem Barco ICMP Alchemy, který se instaluje do projektoru jako mediablok. Ani jeden ze sálů nedisponuje 3D technologií, avšak v každém je nainstalován 7.1 kanálový zvukový systém postavený na zvukových procesorech DataSat AP-20.

Integrátorem kina je stejně, jako v případě Světa techniky, společnost AV MEDIA.

Provozovatel kina MTZ nemá zatím klasický program kina, ale chce v objektu pořádat nejrůznější filmové přehlídky a malé festivaly. Na svém webu se rovněž netají svým záměrem provozovat MTZ jako filmové postprodukční pracoviště. Objekt disponuje digitálními střižnami a oba sály mohou sloužit jako postprodukční projekce.  

Relevantní odkazy: 
Oficiální stránky Kina Provoz Hlubina
Tabulka kin standardu DCI v Česku
Mapa Google všech kin standardu DCI v Česku