Dolby ATMOS, Slovensko-Česko 4:2

Je to opravdu tak. Na Slovensku byla právě dokončena instalace čtvrtého sálu se 3D zvukovým systémem Dolby ATMOS. Sál nalezneme opět v rámci sítě multiplexů Cinemax, tentokrát v Trnavě. Ta se po Nitře a dvou sálech v Bratislavském multiplexu Bory stává třetím městem se čtvrtým sálem s Dolby ATMOS na Slovensku.

Instalaci měl na starosti integrátor kina, maďarská pobočka společnosti dCinex a její technik, Zoltan Berkes. V sále je umístěn procesor Dolby CP850 v plné konfiguraci 62.2 samostatných kanálů napojený přes koncové zesilovače Crown na reprosoustavy značky JBL. V sále se nachází projektor Christie se serverem Doremi (značky, která již spadá pod společnost Dolby). První představení v Dolby ATMOS zde diváci uslyší během několika dnů.

Sál A multiplexu Cinemax v Trnavě. Na protější stěně a na stropě vidíme nainstalované reprosoustavy JBL pro Dolby ATMOS. Autor snímku: Pavel Štverák, Dolby.com

Pohled do projekční kabiny sálu A Cinemaxu v Trnavě. Vlevo vidíme část rackové skříně určené pro zvukový řetězec s audioprocesorem Dolby CP850 a koncovými zesilovači Crown. Na piedestalu pak poznáme projektor Christie.  Autor snímku: Pavel Štverák, Dolby.com.

Autor: Ondřej Beck

Děkuji Pavlovi Štverákovi ze společnosti Dolby za fotografie a podklady pro tento článek.