Kino Pilotů opět startuje v novém a s DCI

Když se dříve narozeným pražským filmovým fanouškům řekne kino Pilotů, všichni si okamžitě vybaví slavné vršovické kino na křižovakce ulic Krymská a Donská. Kino bylo v provozu až do první poloviny devadesátých let. V objektu byl pak několik let sklad a posléze i noční hudební klub, jehož provoz musel ukončit až obvodní hygienik. Nyní se do objektu vrací opět biograf a tentokrát se dvěma menšími sály.

Provozovatelem kina Pilotů je pražská produkční společnost Mimesis s.r.o., která na přestavbu získala štědrý grant Statního fondu kinematografie ve výši 1,5 miliónů korun. Dva sály mají celkovou kapacitu 150 míst a jejich velikost je téměř stejná. Větší sál se jmenuje Luke, menší Han. Ale Star Wars v tomto kině asi moc neuvidíme. Svoji dramaturgií se chce zaměřit spíše na tématické cykly dokumentární, artové a nezávislé tvorby, které nejlépe zapadnou i do komunity, která vzniká v rámci podniků a kulturních zařízení v Krymské ulici.

Sál Luke kina Pilotů. V zavěšeném odhlučněném boxu se nalézá projektor NEC NC900C-A.

Kino Pilotů znovu obnovilo provoz zatím provizorně a pouze ve větším sále Luke v pátek, 4. března. Celé kino i se sálem Han s krásně strmým hledištěm skoro podobným kinům IMAX bude zprovozněno počátkem dubna.

Integrátorem kina Pilotů je společnost AV MEDIA, která v obou sálech instalovala poprvé v Praze projektory bez projekčních kabin ve speciálních protihlukových boxech. V nich jsou nainstalovány projektory NEC NC900A-C. Ty jsou napojeny na kinoservery Doremi DCP 2K4 pro sál Luke a Doremi DCP2000 pro sál Han. V obou sálech je pak k dispozici  zvukový systém se 7.1 kanály využívající kinoprocesory DataSat AP-20. 3D systém není v žádném kině nainstalován, neboť provozovatel s tímto formátem ve svém dramaturgickém plánu vůbec nepočítá.

Relevantní odkazy: 
Oficiální webové stránky kina Pilotů

Tabulka kin standardu DCI v Česku
Mapa Google všech kin standardu DCI v Česku