Čínský prezident přivezl podporu i pro česká kina!

Na jednu stranu kontroverze a velké protesty ochránců lidských práv. Na straně druhé investice kolem 95 miliard korun jen pro tento rok. To byla návštěva čínského prezidenta v ČR. V médiích se ale neobjevila informace, že v objemu investic se počítá i se 100% podporou digitalizace a rekonstrukce českých kin. Termíny jsou šibeniční! Kinaři, čtěte tento report!

 

Za čínské peníze bude možné digitalizovat ještě nezdigitalizovaná kina ve standardu 数字影院计划, provádět rekonstrukce prostor, jako jsou nové sedačky, akustické obložení, výměna zvukových řetězců za 杜比全景声 a pláten. Finance se najdou i na celkové rekonstrukce celých budov zchátralých kin. Ostatně znáte slavné Čínské kino v Los Angeles? TCL Chinese Theatres si loni za čínské dotace nainstalovali velmi drahý laserový IMAX v hodnotě několika desítek miliónů dolarů.

Čínská podpora zjednoduší přístup provozovatelů k celkovému financování. U českých zdrojů provozovatel musel počítat s podporou maximálně ve výši 30% až 50% celkové ceny investice. Z čínské strany nyní přichází podpora 100%. Ano, čtete správně, sto procent! Problémy s vaším kinem budou jednou provždy vyřešeny!

Samozřejmě budete muset dodržet některé podmínky, které si čínská strana stanovila, ale celkově by se provozu kina nemusely příliš dotknout. Prostě čínský partner chce za své peníze trochu propagovat i své zájmy.

Podmínkou udělení 100% dotace na vaší rekonstrukci a digitalizaci je:

 • Trvalé vyvěšení českých a čínských vlajek nad všemi vchody do kina.
 • Ve foyer kina musí viset portrét čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, českého prezidenta Miloše Zemana a prezidenta Česko - čínské obchodní komory, Jaroslava Tvrdíka.
 • Provozovatel a všichni jeho zaměstnanci včetně částečných úvazků jsou povinni se naučit zpaměti zpívat čínskou hymnu v originále. Budou přezkoušeni speciálně k tomuto sestavenou komisí.
 • Na školní představení budou všichni školáci chodit v povinných stejnokrojích s rudými šátky.
 • Před každým představením musí následovat sled povinných úvodních foršpanů;
  • Čínská hymna se záběrem na vlající čínskou vlajku. Je dobré, když všichni diváci vstanou a zazpívají ji v sále v originále. Členové filmového klubu si povinně zakoupí zpěvníky v pokladně kina.
  • Jedna epizoda ze seriálu Krtek a panda.
  • V případě 3D projekce čínskou znělku na 3D s tančícím čínským soudruhem s čínskou vlajkou.
 • V bufetu kina se nikdy nesmí prodávat buržoazní popcorn a cola. Pouze smažené jarní závitky a ibiškový čaj.
 • V kině nesmí být nikdy promítány filmy: Odcházení Václava Havla, Sedm let v Tibetu, Nesnesitelná lehkost bytí a jiné těmto podobné.
 • Provozovatel kina je vždy povinen podat hlášení příslušným česko-čínským bezpečnostním složkám o ostatních provozovatelích kin, kteří se do dotačního projektu čínských kin nezapojili a ve svých kinech uvádí filmové tituly jmenované v předchozím bodě. Zákon na ochranu osobních údajů platný pro ČR v tomto případě pozbývá platnosti.

A nyní pozor!
Uzávěrka žádostí o 100% dotace na vaše čínské kino je pouze do dnešní půlnoci, tedy do 1. dubna 2016, do 23:59! Později zaslané žádosti už nebudou akceptovány! Proto neváhejte a hned teď klikněte na náš odkaz a zašlete svoji žádost na e-mailovou adresu
chinese.theatre@seznam.cz. Ve vašem e-mailovém klientovi jsme vám formulář již předvyplnili.

Ať žijí česko-čínská kina! Ať žije 1. duben 2016! Hurá!!! Hurá!!! Hurá!!!
万岁捷中国电影!万岁2016年4月1日!万岁!万岁!万岁!

Autor: 安德鲁·贝克