Tisková konference 27.4.2016 - technologie pro hendikepované a Básníci

14. dubna se po 12ti letech na plátna kin vrátili legendární filmoví Básníci pod názvem  JAK BÁSNÍCI ČEKAJÍ NA ZÁZRAK.

Tento film je díky podpoře Ministerstva kultury, Centrálního kina a Nadačního fondu Mathilda vybaven pro digitální kina audio popisem pro zrakově postižené a skrytými titulky pro sluchově postižené diváky.

Je to první takto vyrobený film, který budou moci hendikepovaní diváci shlédnout ve vybraných kinech, kam bude zpřístupňující technologie dočasně nainstalována. Doufáme, že projekt bude odrazovým můstkem pro rozšíření této  technologické novinky do českých kin a rádi bychom vás pozvali na tiskovou konferenci a předvedení technologií, jejichž specifikaci najdete v samostatné příloze, do malého sálu kina Světozor 27.4.2016 od 10:00 hodin. Kontakt pro akreditace novinářů  pro TK : Petr Vítek, petr.vitek@biocentral.cz, 608300433

 

Technologiemi pro sluchově a zrakově postižené diváky a jejich zavádění do kin se již delší dobu věnuje projekt www.kinoprokazdeho.cz a společně s producentem filmu Miloslavem Šmídmajerem, Nadačním fondem Mathilda a ostatními partnery se podařilo vyrobit první digitální kopii, která je vybavena jak audio popisem pro zrakově postižené diváky, tak skrytými titulky pro sluchově postižené.

 

Kina sice ještě nejsou technologiemi, které postiženým divákům umožňují takto vybavené filmy sledovat, vybavena, ale v rámci tohoto projektu máme technologie zapůjčeny a budeme s nimi kina objíždět a představovat jejich možnosti. 

 

Popisnou audio stopu k filmu namluvila Zuzana Stivínová, která už má s tímto typem práce zkušenosti, neboť namlouvala audio popis k některým DVD.