Slovensko rozjíždí svůj pátý sál s Dolby ATMOS

 Impérium vrací úder! V tomto případě nadnárodní provozovatel sítě multiplexů Cinema City reaguje na loni nově otevřený multiplex v Bratislavě, Cinemax Bory, který nabízí jeden sál IMAX a dva sály s Dolby ATMOS a pohyblivými křesly D-Box. Ve svém multikině v bratislavském Auparku před týdnem zprovoznil svoji vlajkovou loď, první sál 4DX na území Slovenska a tento týden dokončil instalaci 3D zvukového systému Dolby ATMOS.

Jde tak o v pořadí již pátý sál s tímto 3D zvukovým formátem na území Slovenska. Instalaci zde dokončil a úspěšně certifikoval zástupce společnosti Dolby, Ricardo Viñas. Kromě zvukového procesoru Dolby CP-850 jsou v Auparku použity koncové zesilovače i reprosoustavy značky QSC.

Jenom připomeňme, že ostatní čtyři instalace nalezneme v síti slovenských multiplexů Cinemax. Dva ve zmíněném multiplexu Bory a po jednom v multikinech v Nitře a Trnavě. V České republice si Dolby ATMOS zatím poslechneme jen v multiplexech Premiere Cinemas v Praze Hostivaři a v Olomouci na Šantovce.
 

Ondřej Beck