Dolby ATMOS v CineStaru v Praze na Andělu

Trojici článků o 3D zvukovém systému Dolby ATMOS vtomto týdnu uzavíráme slíbenou fotoreportáží z multiplexu CineStar na pražském Andělu. Zdejší sál č. 10 ve druhém patře prošel před dvěma týdny celkovou rekonstrukcí, která dodala nová sedadla i již zmíněný nový 3D zvukový systém. Více v naší fotoreportáži...

 

 

Panoramatický pohled na sál č. 10. S rekonstrukcí sedaček došlo i k novému uspořádání sedadel, jak je již známe z multiplexu na Černém Mostě. V zadní části vidíme čtyři řady prostornějších VIP sedaček z pravé kůže. Na stropě vidíme efektové reprosoustavy pro Dolby ATMOS.

 

Plátno sálu č. 10 je doplněno o efektové barevné osvětlení.

 

Surroundové repro na stropě pro Dolby ATMOS.

 

Surroundové reprosoustavy pochází od výrobce společnosti MAG a jsou opatřeny logem provozovatele multiplexu. Instalace Dolby ATMOS je na sále č. 10 konfigurovaná do celkem čtyřiceti kanálů. (jenom připomínáme, že u Dolby ATMOS může být počet kanálů pro každý sál jiný, neboť finální reprodukce 3D prostorového zvuku probíhá ze zvukových objektů přes procesor Dolby CP850

  

 

Srdcem zvukového systému Dolby ATMOS je racková skříň v projekční kabině se zvukovým procesorem Dolby CP850 a celkem 30 koncovými zesilovači Crown XLS a QSC DCA.

 

Projektor pro sál č. 10, Chistie Solaria CP2220.

 

K mému velkém překvapení je na sále č. 10 nainstalován starší typ kinoserveru Doremi DCP-2000, který je se zvukovým procesorem Dolby CP850 pro Dolby ATMOS plně kompatibilní.

Průvodci po nově zrekonstruovaném sálu č. 10 mi byl Michal Růžička, technický manažer provozovatele multiplexů CineStar, a Ing. Miloš Tourek z nadnárodní integrátorské společnosti Cinema Next (dříve dCinex), kterým tímto oběma děkuji za jejich čas a ochotu.

Autor textu i snímků: Ondřej Beck

Relevantní odkaz:
Webové stránky řetězce multiplexů CineStar