Další česká obec má kino s DCI, Kruh u Semil

Zhruba po čtyřech měsících tu máme opět další kino, které získalo standard DCI a díky tomu může promítat aktuální filmové novinky. Není již odkázáno na E-Cinema, tj. pouze na disky Blu-ray a DVD uvolněné pro veřejné projekce. Kino se nalézá v Podkrkonoší  v obci Kruh nedaleko Semil. Obec má podle české Wikipedie pouze 476 stálých obyvatel. 

Stejně, jako v úplně nejmenší obci v ČR vlastnící biograf s DCI projekční technikou, ve Stříteži u Volyně s pouze 67 stálými obyvateli, vsadili v Kruhu na techniku repasovanou. Integrátor kina, společnost ALTEI, dodal do místního sálu původní vybavení z malého sálu pražského kina Světozor. Tedy projektor NEC NL1200C s kinoserverem Dolby DSS200. Tato technologie je i s ohledem na dramaturgický profil kina, dvou představení jednou týdně v sobotu, plně dostačující. 3D v kině pochopitelně nenajdeme a zvuk si poslechneme jen v základní konfiguraci 5.1.

V příštím roce ale obec Kruh plánuje výměnu plátna a instalaci zvukového systému Dolby Surround 7.1.

Dnes od 18:00 zahájilo kino Kruh, které má tradici již od roku 1924, svoji novou digitální éru představením nejúspěšnějšího českého filmu od roku 1989, Anděl Páně 2. Od 20:00 zde byla k vidění česká komedie Bezva ženská na krku.

Jak nás informoval jeden ze srdečních podporovatelů kina, místní rodák, Ondřej Šír, na zahajovací představení Anděla páně 2 dorazilo přesně 100 diváků! Kdo by chtěl do Kruhu vyrazit na CinemaTour, tak přesně za týden, 17. prosince od 15:00 hodin, vypuknou v kině hvězdné války, premiérový snímek Star Wars: Rogue One.

Autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy: 
Facebooková stránka kina Kruh
Oficiální stránky kina Kruh
Tabulka kin standardu DCI v Česku
Mapa Google všech kin standardu DCI v Česku