Do hradeckého kina Centrál dorazil Ježíšek dřív

V původním 70 mm kině Centrál v Hradci Králové začal letos Ježíšek nadělovat o celých devět dní dříve. Kino včetně kavárny je až do pondělka včetně uzavřeno a probíhá zde velmi rychlá rekonstrukce, jejíž hlavní součástí je i výměna projekční technologie.

 

Foyer a vnější prostory kina se dočkají nové výmalby. V části sálu budou vyměněny koberce a hlavně se výměny dočká panoramatické plátno, které nahradí nové s vyšším ziskem 1,7 Gain.

K největší výměně dochází v projekční kabině, kde se stávající projektor Sony SRX-R220 nahradí místo novému modelu Sony SRX-R515P "Rocky" s novým mediablokem Sony XCT-M10 a  kinoserverem Sony XCT-S10 s diskovým polem s podstatně větší kapacitou.

Kvalitnější by měl být i zvuk. Po snětí starého projekčního plátna došlo na výměnu reprosoustav za plátnem v takzvaném baffle wall. Jde o akustickou izolační stěnu, ze které hledí jednotlivé reprosoustavy jak z oken a diváci tak mohou zřetelněji rozlišovat zvukové efekty z jednotlivých kanálů. Baffle wall zcela eliminuje parazitní odrazy zvuku za plátnem. Výměnu reprosoustav čekají i surroundové efekty po bočních a zadní stěně sálu. V kině Centrál bude i nadále po rekonstrukci zvukový systém 7.1.

Co ale kino po zhruba šesti a půl roce opouští, je 3D systém. Současná dramaturgie s 3D již vůbec nepočítá ani u titulů určených pro děti. 

Kino bohužel stále zatěžuje dluh, který svým špatným hospodařením způsobil jeho předchozí provozovatel. Odprodej starší techniky poslouží k umoření alepsoň části pohledávek.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:

Facebooková událost, na které můžete prakticky online sledovat rekonstrukční práce kina Centrál v Hradci Králové

Facebooková stránka kina Centrál v Hradci Králové

Oficiální webové stránky kina Centrál v Hradci Králové