Opava otevírá originální DCI kino pod vodárenskou věží

Velmi zajímavý a v odborné architektonické veřejnosti uznávaný projekt vznikl v Opavě přímo v objektu východního nádraží. Léta zde chátrala stará vodárenská věž, která dříve sloužila k doplňování vody do parních lokomotiv. V letošním roce se podařilo samotnou věž i s přilehlým objektem rekonstruovat a vytvořit tak nový multifunkční kulturní prostor. Součástí je i malé kino s názvem Kupé.

 Projek byl dokonce oceněn zvláštní cenou poroty na prestižní soutěži "Best of Reality" za nevšední revitalizaci, rekonstrukci a dostavbu technické památky.

V objektu multifunkčního sálu - kavárny je nainstalována patrně nejmenší DCI projekce v České republice. Integrátor, společnost AV MEDIA, zde poprvé na našem území použil nejmenší model projektoru Barco DP2K-6E splňující standard DCI. Jde o projektor určený pro plátna pouze do šíře 7,5 metru. V kině Kupé se bude promítat na plátno, které se elektricky stahuje od stropu. 

Serverem je integrovaný mediablok Barco ICMP Alchemy. Sál je vybaven zvukovým systémem 7.1 využívající zvukový procesor DataSat AP20. 3D systém zde nebyl nainstalován.

Kino Kupé dramaturgicky spolupracuje s nedalekým kinem Orion v Hradci nad Moravicí a dokonce zde bude určitá obdoba pražského projektu OSA 9. Z východního nádraží v Opavě jezdí vlaky přímo do Hradce nad Moravicí a diváci tak mohou obě kina vzájemně navštěvovat v rámci této tratě. Vlaky jezdí i po skončení večerního představení. 

První představení zde proběhnou v úterý, 27. prosince 2016. Od 18:00 zde budou k vidění Menzelovy Ostře sledované vlaky a od 20:00 film Tohle je náš svět.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy: 
Oficiální stránky kina Kupé v Opavě (budou zprovozněny ke konci prosince 2016)
Facebookové stránky kina Kupé v Opavě
Tabulka kin standardu DCI v Česku
Mapa Google všech kin standardu DCI v Česku