Premiere Cinemas Teplice vyměnil Barco Auro za Dolby ATMOS

 Asi většina našich pravidelných čtenářů si pamatuje na roky 2011 a 2012, kdy byly světu představeny dva 3D zvukové systémy, Barco Auro 11.1 a Dolby ATMOS. Od počátku obě firmy slibovaly podporu zvukových mixů u filmových titulů zhruba 50:50. Bohužel, realita se začala ubírat jiným směrem a první český provozovatel kin již na tuto skutečnost reálně zareagoval…

Provozovatel sítě multiplexů Premiere Cinemas nabízí ve svých kinech v Praze Hostivaři a v Olomouci Na Šantovce největší sál s ozvučením Dolby ATMOS. Ve svém třetím multiplexu v Teplicích ale zvolil pro největší sál konkurenční 3D zvukový systém, Barco Auro 11.1. Tři roky pak čekal, zdali se vyplní sliby výrobce zvukového systému a mix Barco Auro 11.1 bude k dispozici zhruba u stejného počtu filmových titulů, jako u systému Dolby ATMOS. Bohužel, situace se nezlepšovala.

Proto došlo k zásadnímu rozhodnutí a v uplynulém týdnu byly reprosoustavy přemístěny po stěnách a stropu i za plátnem tak, aby splňovaly parametry formátu Dolby ATMOS. V projekční kabině byl vyměněn zvukový procesor DataSat AP-24 za Dolby CP850. V pátek, 28. dubna 2017 v 19:00 byl pak technikem přímo od společnosti Dolby prohlášen za zprovozněný.

Přestavbou sálu č. 1 v teplickém Premiere Cinemas ze zvukového systému Barco Auro 11.1 na Dolby ATMOS se poměr vybavených sálů v Česku mění na 6:5 ve prospěch ATMOSu. Prvním titulem, který bude oficiálně odehrán v Teplicích ve formátu Dolby ATMOS, budou ve středu, 3. května večer v rámci slavnostní předpremiéry Strážci galaxie Vol. 2.

Co je důsledkem, že Dolby ATMOS nakonec vítězí nad systémem Barco Auro 11.1, si povíme v samostatném článku na našem e-zinu.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkaz:
webové stránky Premiere Cinemas

Následuje fotogalerie z instalace reprosoustav v sále, kterou nám poskytl Jan Procházka z Premiere Cinemas...