První letošní letní kino s DCI zahájilo na pražském Výstavišti

První letošní letní kino ve standardu DCI se objevilo na pražském Výstavišti. Provozovatelem je známé Bio Oko z nedaleké ulice Františka Křížka patřící do skupiny "Aerokin" spolu s kiny Aero, Světozor a Centrál v Hradci Králové. S letním kinem na Výstavišti přichází i celá řada zajímavých novinek, které řeší zásadní problémy letních kin. Například rušení nočního klidu...

David Beránek z Bia Oko našemu e-zinu poskytl technické parametry. Integrátorem je společnost Yventech, která se na poli DCI standardu objevuje úplně poprvé. Ta do letního kina na Výstavišti zapůjčila starší repasovaný set projektoru Christie CP2000 a kinoserver Doremi DCP2000.

Kino se nachází přímo na horním prostranství Výstaviště blízko obytných domů. Problém s rušením nočního klidu provozovatel vyřešil originálním způsobem. Od společnosti Silent Disco si zapůjčil bezdrátová sluchátka s vysílačem pracujícím na frekvencích 863 a 865 MHz. Každý divák tak dostane zapůjčená sluchátka, která mu poskytnou plnohodnotný zvukový zážitek. Tím se provozovatel zároveň vyhnul velmi nákladnému žádání o přidělení pásma FM u Českého telekomunikačního úřadu.

Dramaturgický profil je pak shodný s Biem Oko. Letní kino hraje pět dnů v týdnu, od středy do neděle. Letní kino je nákladné, takže musíme počítat i s nepatrně vyšším vstupným, 140,- Kč na osobu, ale stále za nižší cenu než v multiplexech. Součástí letního kina je i vlastní bufet s občerstvením. Provozovatel na svých webových stránkách žádá diváky, aby chozením a konzumací občerstvení co nejméně rušili ostatní diváky. Totéž platí i o "nepoužívání" mobilních telefonů během představení.

autor: Ondřej Beck

Relevantní odkazy:
Oficiální stránky letního kina Výstaviště
Tabulka digitálních kin dle standardu DCI v České republice
Mapa digitálních kin dle standardu DCI v České republice